Taktická příprava
Této oblasti se v současné době věnujeme formou specializovaných semninářů.
Slovo taktika nebo taktický je v poslední době ve světě značně populární. Bohužel existuje mnoho různých pseudo-odborníků, kteří vyučují tuto zajímavou část výcviku nesprávně. V našem pojetí jde nejen o co nejoptimálnější způsoby použití technických prostředků – technik neozbrojeného boje, použití různých zbraní (chladných, střelných, improvizovaných), ale hlavně například o doporučená preventivní opatření.
Prevence (z lat. praevenire, předcházet) je soustava opatření, která mají předcházet nějakému nežádoucímu jevu, například nemocem, drogovým závislostem, zločinům atp. Realita dneška je taková, že většinu preventivních opatření, které nám mají pomoci předcházet různým krizovým situacím (přepadením, útokům jakéhokoliv charakteru, obtěžováním atp.) naprosto nedodržujeme či je dokonce vědomě ignorujeme.
Například otvíráme dveře od bytu, aniž bychom se podívali kukátkem či se zeptali kdo je, na veřejných prostorech nosíme často sluchátka v uších nebo se nezamykáme v autě. Přesto, že se obecně ví, že většina krádeží a útoků vzniká čistě díky příležitosti. Útočník se všimne, že jeho vyhlédnutá budoucí oběť je nepozorná, nepřipravená a tedy nemá naprosto ponětí co se kolem ní děje. Proto důležitá rada zní: Buďte ostražití! Uvědomujte si nebezpečí, ať už jde o nebezpečná místa, dobu, osoby, situace a zároveň se snažte porozumět tomu, proč jsou nebezpečné.
Mějte neustále přehled o situaci co se děje kolem vás – monitorujte své okolí a změny v chování lidí. Hlavní prioritou je, pokud to půjde, vyhněte se potencionálně rizikové situaci. Naučte se předvídat, představovat si co se může stát a snažit se na tuto situaci mít připraven nějaký plán řešení. Obecně je taktika soubor konkrétních metod používaných většinou ve vojenských konfliktech. My se v klubu dále nejvíce zaobíráme vhodnými taktickými postupy např. při propátrávání prostoru v budovách (místnostech) a to v té nejhorší možné variantě – pouze v jedné osobě.